Jablečný ocet při hubnutí

Jablečný ocet při hubnutí

Je jablečný ocet skutečný zázrak při hubnutí?

Jablečný ocet znaly už naše praprababičky, které ho používaly jako přírodní lék. „Jablečný ocet by měl také pomáhat v hubnutí“. Je toto tvrzení pravdivé či nikoli? Dle vědců dokáže tento ocet snížit množství ukládaného tuku až o 10 %.  Výživový specialisté se schodují, že jablečný ocet není žádný hubnoucí „zázrak“. Jablečný ocet proto nepomůže při hubnutí, ovšem také vám neublíží.

Jablečný ocet je vhodné zařadit do vašeho jídelničku v přiměřené míře.  Ne každému však přijde vhod. Má velmi specifické aroma a jeho chuť připomíná spíše pokažený jablečný mošt.

Chci poradit jak zhubnout

Jablečný ocet a jeho obsah

Jablečný ocet obsahuje kolem 5 % kyseliny octové. Najdete v něm také jablečný pektin a vitamíny skupiny B, vitamín C, niacit, kyselinu pantethenovou, biotin, draslík, železo, vápník nebo fosfor.

Hubnutí a jablečný ocet

 • Ráno nalačno vypijte sklenici teplé vody s jednou polévkovou lžící jablečného octa. Pokud teplou vodu nesnesete, dejte si klidně vychlazenou vodu. Počkejte cca 30 minut než si dáte snídani.  Nápoj by měl také zmírnit pocit hladu.
 • Nebo si dejte si jednu kávovou lžičku do sklenice vody a pijte 2-3x denně.
 • Ocet použijte jako zálivku na salát

  Chci zavolat a poradit jak zhubnout

  ⭐⭐⭐⭐⭐ 700 + zákazníků.

  Jana N. zhubla 10 kg za 4 měsíce.
  Petra A. zhubla o 3 kg za 6 týdnů.
  Marta N. zhubla 10 kg za 7 měsíců.
  Katka P. zhubla 15 kg za půl roku.

  Přidejte se i Vy. Nyní akce, místo 600 Kč zaplatíte jen 200 Kč!

  Jak správně vybrat jablečný ocet?

  V chuti jablečného octa se mohou objevit výrazné rozdíly. Záleží vždy na výrobci. Na trhu naleznete řadu značek. Zkuste čistě přírodní, nefiltrovaný jablečný ocet v biokvalitě. Možná vás překvapí, že není tak čirý, ale hustý a tmavý.

  Jablečný ocet je zdravý

  Jablečný ocet je tedy zdravý, ovšem pouze v rozumném množství. Ke štíhlé postavě vám sice pití octa nepomůže, ale vyrovná hladinu draslíku a sodíku ve vašem těle.

  Zdravotní problémy při užívání jablečného octu

  Sklenice vody s jablečným octem vás na životě neohrozí, ale může se stát, že se vám překyselí žaludek. Pokud tedy trpíte na překyselení žaludku nebo máte dokonce žaludeční vředy, raději se tomuto nápoji vyhněte. Pití samotného octa není vhodné (málokdo by to, ale zvládl), protože narušuje zubní sklovinu.

  Chci poradit jak zhubnout

  0 0 vote
  Article Rating
  guest
  0 Komentáře
  Inline Feedbacks
  View all comments