Jak začít běhat v zimě?

Jak začít běhat

Pokud chcete začít s během v zimě, myslete na to, že je nejlepší začít spíše s rychlochůzí a pozvolna přidávat tempo. Navíc pomalým tempem naběháte větší objemy kilometrů. V zimě se tedy raději kochejte zimní krajinou a intervaly si nechte až na jaro.

Chci poradit jak zhubnout

Jak dýchat při běhu?

Snažte se nadechovat nosem a ústy vydechovat. Díky tomu se vyvarujete přímému vdechování studeného vzduchu. Když vám dýchání nosem nepůjde, můžete použít šátek přes ústa. Co se týče teploty venku, běhání do -10 stupňů Celsia by Vám nemělo dělat problém. Pokud venku prší, raději od běhu upusťte. V dešti by hrozilo nachlazení, protože by se Vaše teplota stále snižovala.

Chci poradit jak zhubnout

Správné protažení

Před během se protahování nedoporučuje, protože hrozí natažení svalů díky nedostatečnému prohřátí. Po běhu v zimě se raději protáhněte doma.

Pitný režim

Pitný režim je základ. Po ukončení běhu se nezapomeňte napít. Může se stát, že v zimě nebudete mít pocit žízně, jako tomu bývá v létě. Nápoj by měl být vlažný.

Nepodceňujte plánování trasy

Trasu na běh si dobře rozmyslete. Je důležité neběžet daleko od domova. Hrozí, že nebudete moct a domů půjdete pěšky v mokrém oblečení. Hrozí Vám tedy nachlazení. Proto si dobře trasu naplánujte a po tom co dorazíte domů se osprchujte a převlečte.

  Chci zavolat a poradit jak zhubnout

  ⭐⭐⭐⭐⭐ 700 + zákazníků.

  Jana N. zhubla 10 kg za 4 měsíce.
  Petra A. zhubla o 3 kg za 6 týdnů.
  Marta N. zhubla 10 kg za 7 měsíců.
  Katka P. zhubla 15 kg za půl roku.

  Přidejte se i Vy. Nyní akce, místo 600 Kč zaplatíte jen 200 Kč!

  Správné oblečení pro běh v zimě

  Je dobré mít více tenkých vrstev na sobě. První vrstva by měla být z funkčního materiálů, druhá ze sportovní mikiny a třetí z kvalitní větrové bundy. Na nohy si natáhněte dlouhé legíny, můžete si pořídit i zateplené. Neobejdete se ani bez zateplenějších vyšších ponožek. Nesmíte zapomenout na rukavice a čepici, ideálně z tenkého funkčního materiálu, který odvede pot. Lidé často dělají chybu v tom, že se hodně navlíknout. Ano možná vám bude pár minut trochu zima, ale určitě se brzy zahřejete.

  Vhodná obuv pro běh v zimě

  V zimě musíte počítat i s horší kvalitou povrchu. Proto dobře vyberte obuv, která snese vlhkost a je stabilní na kluzkých površích. Ve specializovaných prodejnách si nechtě raději poradit od odborníka. Nezapomínejte ani na použití reflexních prvků.

  Chci poradit jak zhubnout

  0 0 vote
  Article Rating
  guest
  0 Komentáře
  Inline Feedbacks
  View all comments