Jarní detox organismu

Jarní detox

Přemýšlíte, že se dáte na jaře do formy? Už máte dost stresu, jídla plného chemikálií, pálení žáhy nebo vaší neustálé únavy? Naše orgány dostávají pěkně zabrat vlivem znečištěného životního prostředí a dnešního stylu života. Detoxikací zbavíte tělo odpadových látek a toxinů. Vaš organismus si tak odpočine od chemicky zpracovaných potravin. Správně provedená detoxikace přináší příval energie, zlepšení imunity a trávení. Detoxikace je zkrátka zdraví potřebná záležitost.

Chci poradit jak zhubnout

Detoxikační orgány uvnitř našeho těla

Nejdůležitějším detoxikačním orgánem jsou játra, které nám vytvářejí cholesterol. Cholesterol nám pak játra vylučují do krve, kde se ten přebytečný mění na žlučové kyseliny a vylučuje se pomocí žlučí. Játra odbourávají alkohol a léky. Játra nás také zásobují například železem, vitamíny A, K, D a B12.

Dalším důležitým orgánem jsou ledviny, které filtrují krev a vyrábějí moč, která odvádí toxiny a odpadní látky vzniklé rozpadem bílkovin. Nepostradatelné jsou také naše plíce, které výdechem odstraňují odpadní látky. Střeva vstřebávají potravinu a vodu do krevního oběhu a zbavují nás tak odpadu vniklého při trávení a metabolismu jater.

Nesmíme zapomenout ani na lymfatický systém, který funguje tak, že při průchodu mízní uzlinou jsou odfiltrovány cizí látky a toxiny. Pot a mazové žlázy kůže odstraňují toxiny, které nemohou být z těla odstraněny jinak.

  Chci zavolat a poradit jak zhubnout

  ⭐⭐⭐⭐⭐ 700 + zákazníků.

  Jana N. zhubla 10 kg za 4 měsíce.
  Petra A. zhubla o 3 kg za 6 týdnů.
  Marta N. zhubla 10 kg za 7 měsíců.
  Katka P. zhubla 15 kg za půl roku.

  Přidejte se i Vy. Nyní akce, místo 600 Kč zaplatíte jen 200 Kč!

  Žádné drastické hladovky!

  Pod pojmem detoxikace si nepředstavujte hladovění. Jde o odlehčení stravy a vyřazení potravin, které tělo nepotřebuje. Hladovění je nezdravé a má za následek maximálně tloustnutí. Navíc si díky tomuto kroku zpomalíte metabolismus. Nepouštějte se ani do očistných kúr, které jsou postavené na přijímání jednostranné potravy v podobě různých ovocných či zeleninových šťáv. Vaše tělo nebude dostávat důležité živiny a vy mu spíše uškodíte.

  Pitný režim je základ

  Při detoxikaci je dobré zvýšit příjem tekutin cca na 3 litry denně. Ráno si dopřejte sklenici převařené vody s citronem, která vám nastartuje zažívání. Do vody můžete také přidat zelený ječmen. Do pitného režimu zařaďte bylinné čaje a zelené čaje, které jsou dobrým zdrojem antioxidantů.

  Chci poradit jak zhubnout

  Zaměřte se na kvalitu potravin

  Z vašeho jídelníčku by měla zmizet smažená a tučná jídla, polotovary, produkty živočišného původu, sladkosti, rafinované cukry a také med. Dejte si pozor také na sůl a snažte se ji omezit. Vynechte také pití alkoholu, černého čaje a kávy.

  Doporučené potraviny při detoxikaci

  Do svého jídelníčku zařaďte zeleninu (hlavně listovou), zeleninové smoothie, luštěniny, obiloviny (jáhly, pohanka, burgur, rýže), ovoce, ořechy, celozrnné pečivo (žitný chléb), ovesné vločky, ryby, tofu, zelené klíčky (řeřicha), zakysané výrobky.  Snažte se jíst pravidelně 5 jídel denně.

  Dodejte vašemu tělu antioxidanty

  Antioxidanty udržují imunitní systém v kondici. Proto do svého jídelníčku zařaďte ovoce jako jsou borůvky, švestky, jahody, jablka, citrusy, kiwi. Zelenina bohatá na antioxidanty je kapusta, špenát, zelí, brokolice, červená řepa, mrkev a samozřejmě česnek.

  Chci poradit jak zhubnout

  Myslete na vlákninu

  Vláknina je při detoxikaci nepostradatelná. Rozpustná vláknina čistí vaše střeva a zároveň posiluje imunitu. Doporučená denní dávka je 25-30 gramů. Vláknina je obsažena v ovoci, zelenině, luštěninách a celozrnném pečivu. Přitom celozrnné pečivo obsahuje daleko více vlákniny než ovoce či zelenina.

  Pohyb

  Pohyb patří ke zdravému životnímu stylu. Dnešní doba nabízí velké množství sportovních aktivit.  Důležité je, aby vás sport bavil. Snažte se trávit více času na čerstvém vzduchu a zaměřte se v období detoxikace na procházky. Výborná je také jóga.

  Psychická pohoda

  Ach ta hlava. Často nás brzdí právě naše mysl.  Během detoxikace dopřejte klid i vaší duši. Váše tělo i mozek čeká odvykání a mnozí lidé na změny nereagují pozitivně. Hodně relaxujte, dojděte si lymfatické masáže, akupunkturu nebo navštivte saunu. Skvěle pomůžou bylinkové koupele. Myslete v tento čas hlavně na sebe. Vždyť to přece celé děláte pro sebe.

  Chci poradit jak zhubnout

  0 0 vote
  Article Rating
  guest
  0 Komentáře
  Inline Feedbacks
  View all comments