Ovoce při dietě? Na které druhy si dát pozor?

Ovoce při dietě

Ovoce je zdravé, to bezesporu. Je přírodním příjmem mnoha vitaminů ( provitamín A, B, C), minerálních látek (draslík, hořčík, železo), rozpustné i nerozpustné vlákniny. Dále najdete v ovoci velké množství antioxidantů.  Ovšem ovoce představuje také vydatný zdroj cukrů, především fluktózy a glukózy.

Chci poradit jak zhubnout

Dieta a ovoce

Pokud se snažíme hubnout, musíme jíst dle našeho výživového poradce ovoce v přiměřeném množství a dát přednost právě takovému, které neobsahuje tolik cukru. K určení vhodnosti ovoce nám pomůže glykemický index, který udává, jak rychle přechází cukr z potraviny do krve.

Top pětka

1. Nektarinky

Nektarinky obsahují ve zralém stavu až 83 % vody, díky tomu obsahují malé množství kalorií. Ve 100 gramech najdete pouze 36 kcal. Navíc vašemu tělu dodají vitamín C, beta-karoten, draslík a vápník.

2. Jahody

Jahody má spousta lidí spojená s létem. Navíc tento druh ovoce obsahuje na sto gramů jen 38 kcal. Vaše tělo dostane příjem velkého množství vitamínů C, draslíku, železa, organických kyselin a antioxidantů.

3. Borůvky

Borůvkám jsou připisovány až zázračné účinky. Obsahují 38 kcal na sto gramů. Navíc působí jako dezinfekce, zlepšují průchodnost cév a prokrvenost končetin.

4. Maliny

Maliny obsahují 57 kalorií na 100 gramů. Navíc jsou skvělým zdrojem vitamínů, vápníku, zinku, přírodních kyselin. Dle výzkumu dokáží snížit chuť k jídlu. Maliny působí dobře na poruchy zraku a kožní onemocnění.

5. Jablka

Jablka nám uzavírají top pětku s 61 kalorií na 100 gramů. Najdete v nich draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor a také mangan. Jablka obsahují velké množství vlákniny.

  Chci zavolat a poradit jak zhubnout

  ⭐⭐⭐⭐⭐ 700 + zákazníků.

  Jana N. zhubla 10 kg za 4 měsíce.
  Petra A. zhubla o 3 kg za 6 týdnů.
  Marta N. zhubla 10 kg za 7 měsíců.
  Katka P. zhubla 15 kg za půl roku.

  Přidejte se i Vy. Nyní akce, místo 600 Kč zaplatíte jen 200 Kč!

  Vhodné ovoce při dietě

  • jahody, borůvky, maliny, ostružiny (max. 150 g denně)
  • broskve, nektarinky, třešně, višně, švestky
  • jablka, švestky
  • pomeranč, pomelo, grep
  • ananas, mango, kiwi, lichi, papája

  Ovoce nevhodné při redukční dietě

  • hroznové víno
  • banán
  • meruňky
  • přezrálé ovoce
  • kandované ovoce
  • ovocné pyré nebo kompoty

  Vhodné doba na konzumaci ovoce

  Ovoce je vhodné jíst k dopolední svačině. Glykemický index ovoce lehce snížíte, pokud si ke svačině dopřejete ovoce s jogurtem, kefírem nebo s tvarohem. Dále si můžete ke svačině dát ovoce v kombinaci s ořechy.

  Množství ovoce

  Hlídejte si, aby váš denní příjem ovoce při redukční dietě nepřekročil 200 gramů.

  Chci poradit jak zhubnout

  0 0 vote
  Article Rating
  guest
  0 Komentáře
  Inline Feedbacks
  View all comments